Cihaz Tip Onay Testleri

Cihaz Tip Onay Testleri

Cihaz tip onayı, belli bir sektör ile sınırlı bir kavram değildir. Cep telefonlarından deniz ekipmanına, otomotiv sektöründen tıbbi ekipmana kadar çok çeşitli cihazlar için tip onay koşulları bulunmaktadır. Cihaz tip onayı, ne tür cihaz olursa olsun, türüne göre belli gereksinimleri karşıladığı için belgeli olduğu anlamına gelmektedir.

Cihaz Tip Onay Testleri

Örneğin tıbbi cihazlara yönelik teknik düzenlemeler, Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ticarette teknik engelleri kaldırmak ve Avrupa Birliği pazarında ürünlerin serbest dolaşımını kolaylaştırmak amacı ile yapılmıştır. Bu düzenlemeler tıbbi cihazlara yönelik asgari güvenlik koşullarına riayet edildiğini kanıtlayan CE işareti uygulamasını öngörmektedir ve bu uygulama her türlü tıbbi cihaz için zorunlu bir uygulamadır. Bu çerçevede cihazların tip onay testlerinin yapılması ve tip onay belgesinin hazırlanması gerekmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp