Elektronik Cihaz Tip Onay Testleri

Elektronik Cihaz Tip Onay Testleri

Elektronik sektöründe de tip onayı, bir elektronik cihazın, belli standartları karşıladığının bir ifadesi olmaktadır. Tip onayı, bir tasarımın üretiminin ve örneklerinin, belirtilen performans standartlarını karşılayacağına dair bir onay sistemidir. Onay, bir satış işlemi sonrasında, cihaz veya bileşenlerin ilgili kalite standardına ulaşması ve bu standardı aşması gerektiğini öngörmektedir. Üretici firmalar, seri üretime başlamadan önce tekrarlanabilirlik ile ilgili standartlara uygun parça üretebileceklerini onaylatmak zorundadır.

Elektronik Cihaz Tip Onay Testleri

Tip onayı süreçleri, dünya genelinde benzer düzenlemelerden, Avrupa Birliği yasal düzenlemelerinden ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlardan etkilenmektedir. Bu noktada onaylanmış ve akredite kuruluşlar, tarafsız ve bağımsız hareket eden üçüncü taraf kuruluşlardır ve testlerin adil olmasını ve düzenlenen onay belgelerinin önyargısız bir şekilde hazırlanmasını sağlamak zorundadır.

Tip onaylı olmayan parçalar işletmeler için çok çeşitli sorunlara yol açabilir. Uygun olmayan tasarım, cihazın çalışmasını olumsuz etkiler ve performans verimliliğine zarar verir. Ayrıca tip onaylı olmayan parçalar cihaza uymayabilir ve montaj sırasında bir çözüm oluşturmak üzere ayarlanmasını gerektirebilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp