FAA Tip Onay Testleri

FAA Tip Onay Testleri

FAA tasarım onayı, bir başvuru sahibinin izlediği beş aşamalı bir süreçtir. Federal Havacılık İdaresi (FAA), bir ürünün tip onayı veya tasarım onayını yapmak ya da bir üründe önemli bir tasarım değişikliğini onaylamak yetkisine sahiptir. Bu ürünler bir uçak, uçak motoru veya uçak pervanesi olabilir. Ön planlama, proje yönetimi ve belgelendirme süreci ilkeleri tüm başvurular için geçerlidir.

FAA Tip Onay Testleri

Federal Havacılık İdaresi (FAA), güvenli uçuş operasyonları için tutarlı ve uyumlu direktifler ve sivil havacılık güvenliğini düzenleyen kurallar ve standartlar yayınlamaktadır. Bu standartlar hava sahası sistemleri, prosedürleri ve ekipmanları için tasarım geliştirme, değerlendirme ve belgelendirme imkanı sağlamaktadır.

FAA standartları ile üretici firmaların prosedürleri basitleşmekte, ürün performansı onaylanmakta ve üretici firmalara tutarlı operasyonel süreçler sağlanmaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp