FDA Tip Onay Testleri

FDA Tip Onay Testleri

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), yeni ilaçların geliştirilmesini düzenleme konusundaki çalışmaları ile bilinmektedir. Bu kuruluş, tüm yeni ilaçlarda yapılması gereken klinik çalışmalar ile ilgili kurallar geliştirmektedir. İlaç şirketleri, ilaçları pazarlayabilmek için dört aşamalı klinik araştırmalar çerçevesinde testler gerçekleştirmek zorundadır.

FDA Tip Onay Testleri

FDA, ilaç, gıda, tütün ve benzer ürünleri üreten firmaları incelemekte ve bu ürünlere onay vermektedir. Aynı zamanda gerektiği zaman güvenlik ve diğer nedenlerle piyasadaki ürünleri geri çağırma yetkisine sahiptir. FDA, tıbbi ürünler, gıda ve tütün ürünlerinin güvenli tüketimini izleme sorumluluğunu taşımaktadır. Özellikle biyoteknoloji ve ilaç şirketleri açısından FDA uygulamaları önemlidir. Yeni ilaçlar geliştiren fimalar için FDA onayı son derece önemlidir. Bu onay alınmadan hiçbir ürün satışa sunulmamaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp