Gaz Geçirgenliği Testi

Gaz Geçirgenliği Testi

Gaz geçirgenliği çeşitli şekillerde ölçülebilir, numunelerinizin beklenen geçirgenlik aralığı ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemin hangisi olduğunu belirleyecektir.

Gaz Geçirgenliği Testi

Kararlı Durum  

Darcie yasasına göre geliştirilen orijinal süreç, geçirgenlik bilinerek hesaplanır. belirli bir gazın numune boyunca bilinen bir basınç düşüşündeki akış hızı. Kontrollü bir geri basınç sistemi kullanarak, bu test, Klinkenberg ve diğerleri tarafından orijinal çalışmada ortaya konan prosedürler kullanılarak bir Klinkenberg düzeltilmiş Geçirgenlik değerini belirlemek için genişletilebilir.

Kararsız Durum: Basınç Düşüşü 

Kararsız durum yöntemi, 1 mD'nin altında hızlı güvenilir geçirgenlik ihtiyacı gerekli hale geldikçe popülasyonda artmıştır. Bilinen bir basınçtaki bir gaz hacmi numuneye salınır ve zamanla basınç düşüşü ölçülür, basınç düşüş eğrisinin zaman içinde farklılaşması bir Klinkenberg geçirgenliğinin belirlenmesine izin verir. 1D ila 1mD arası numuneler için ideal olarak uygundur.

Kararsız Durum: Geçici Darbe Azalması 

Ultra düşük geçirgenlik ölçümleri için, geçirgenliği belirlemek için düşük basınçlı bir darbe için geçen sürenin ölçüldüğü Geçici Darbe Azaltma Yöntemi. 1mD ila 10nD arası numuneler için ideal olarak uygundur.   

Tüm numuneler, tüm permeaiblitleri daha iyi simüle etmek için bir dizi net sınırlandırma basınçta ölçülebilir. 

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp