Gübre Testleri

Gübre Testleri

Bitkilerin hayatta kalmaları ve büyümeleri için toprakta on yedi temel besin maddesinin bulunması gerekmektedir. Başlıca makro besinler azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, kükürt, magnezyum, oksijen, hidrojen ve karbondur. Mikro besinler ise demir, bor, klor, manganez, çinko, bakır, molibden ve nikeldir.

Gübre Testleri

Toprağı yenilemek ve güçlendirmek amacı ile hem organik hem de mineral gübreler kullanılmaktadır. Organik gübrelerin besin içeriği, konsantre olan ve sıkı kontrol edilen bir besin içeriğine sahip olan mineral gübrelere göre daha düşüktür. Gübreler doğal elementlerden hazırlanmaktadır.

Farklı gübrelerde bulunan tüm besinler, doğada bulunan besinlerdir. Mineral gübrelerde en yaygın besin kaynakları azot, potasyum ve fosfattır. Gübre verilmediği takdirde toprak tükenir ve bitkiler yetişmez.

Gübreler zararlılar ile mücadelede kullanılan ilaçlardan değildir. Pestisitler zararlıları kontrol etmek için kullanılan sentetik veya doğal kimyasal maddelerdir. Oysa gübreler, ekinlerin büyümesini sağlamak için kullanılır ve gübrelerin rolü, toprağa doğru besin dengesini kazandırmak, verimi artırmak ve sağlıklı ürünler elde etmektir. Gübreler bitkilerin doğal bileşimlerini değiştirmezler.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, gübre testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp