Hidrofobik Kaplamalar Testi

Hidrofobik Kaplamalar Testi

Hidrofobik ve Süper Hidrofobik kaplama, suyu iten nanoskopik bir yüzey tabakasıdır. Bu tür bir kaplamaya çarpan damlacıklar, sütun veya gözleme şeklinde tamamen geri tepebilir. Endüstride, süper-hidrofobik kaplamalar ultra kuru yüzey uygulamalarında kullanılır.

Hidrofobik Kaplamalar Testi

Kaplama, bir yüzeyin üzerinde neredeyse algılanamayacak kadar ince bir hava tabakasının oluşmasına neden olur.

Süper hidrofobik kaplamalar doğada da bulunur; Lotus yaprağı ve bazı böcek kanatları gibi bitki yapraklarında görülürler. NeverWet ürünü gibi hidrofobik kaplamalar, su geçirmez hale getirmek için nesnelerin üzerine püskürtülebilir. Sprey, anti-korozif ve buzlanmayı önler; temizleme özelliğine sahiptir; ve devreleri ve şebekeleri korumak için kullanılabilir.

EUROLAB, Hidrofobik ve Süper Hidrofobik kaplama inceleme ve danışmanlık hizmetleri dahil olmak üzere kaplama testlerinde sektörde tanınan bir liderdir. Uzmanlarımız, kaplamaların korozyon, ultraviyole ışık, su penetrasyonu, ısı, aşınma ve kimyasallara karşı koruma yeteneği hakkında doğru ve güvenilir veriler sağlamak için kapsamlı bir çevresel simülasyonlar yelpazesi yürütmektedir. EUROLAB, çeşitli teknik uygulamalardaki kaplamaların test edilmesini sağlar. Teknik yeteneklerimiz, ürün ön yeterlilik testinden ve uygulamasından mevcut malzeme ve koruma sistemlerinin mevcut durumunun yerinde denetlenmesine kadar kaplama ömrünün tüm aşamalarında müşteri desteği sağlar.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, endüstriyel testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp