İçecek Testleri

İçecek Testleri

İçecek sektöründe işletmeler için, üretimin her aşamasında üretimin kontrollü yapılması ve kaliteli üretim yapılması, bunlar için de uygun üretim yöntemleri uygulanması ve üretim sürecinin belli noktalarında gerekli test ve analizlerin yaptırılması gerekmektedir.

İçecek Testleri

Farklı ülkeler farklı standartlar ile içecek içeriğindeki meyve oranına bağlı olarak içecekleri gruplandırmıştır. Örneğin, içeriğinde yüzde 100 oranında meyva bulunan içecekler meyve suyu olarak, içeriğinde yüzde 25 ile 99 arasında meyva bulunan içecekler meyve nektarı olarak, içeriğinde yüzde 10 ile 24 arasında meyva bulunan içecekler meyveli içecek olarak ve içeriğinde yüzde 10’un altında meyva bulunan içecekler ise aromalı içecek olarak gruplandırılmıştır. Gelişmiş laboratuvarlarda yapılan testler sırasında bu gruplandırmaya uyulmaktadır.

Küresel içecek sektörü, enerji içecekleri, vitamin takviyeli su ve spor içecekleri gibi yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ile her yıl gittikçe büyümektedir. Bu büyüme ile birlikte birçok analitik problemler de ortaya çıkmaktadır. Bu problemler, gazlı içecekler, meyva suları, sütlü içecekler, alkollü içecekler ve şişelenmiş su gibi farklı içecek test ve analiz yöntemleri gerektirmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, içecek testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp