IEC Tip Onay Testleri

IEC Tip Onay Testleri

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, 1906 yılında kurulmuş olan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bu kuruluşun çalışmaları, standart belirlemeye odaklanmıştır. Örneğin, düşük voltajlı ekipman, entegre devreler, kablolar, navigasyon sistemleri ve elektromanyetik spektrum gibi birçok alanda standart geliştirmektedir. Kuruluş ayrıca, depolama, veri aktarımı ve güvenliği, yazılım sistemleri ile ilgili standartlar ve biyometri gibi hususları kapsayan iş ve tüketici uygulamaları için de standartlar geliştirmektedir.

IEC Tip Onay Testleri

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, standartların geliştirilmesine ilave olarak aynı zamanda teknik incelemeler şeklinde öneriler de yayınlamaktadır.

Akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen IEC tip onay testleri ve düzenlenen tip onay belgeleri, işletmeler tarafından üretilen elektrik ve elektronik ekipmanın ve ilgili teknolojilerin, IEC tarafından yayınlanan standartlara uygun olduğunu ve üretim koşullarının değişmemesi koşuluyla, ürüne ait gerekliliklerin yerine getirildiğini belirleyen ve kanıtlayan çalışmalardır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp