Kapı Testleri

Kapı Testleri

Kapıların yanma, mukavemet, mekanik vb. gbi konularda uygun testlerden geçip sertifikalandırılmış olması gerekmektedir. Kapıların bu özelliklere sahip olduğunun kanıtlanması için bağımsız ve tarafsız hareket eden akredite bir test ve belgelendirme kuruluşunun denetimlerinden geçilmesi gerekmektedir. 

Kapı Testleri

Büyük şirketler genellikle kendi laboratuvarlarında ürünlerinin ilgili standart gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını kontrol etseler de, bu durum tercihen üçüncü bir şahıs tarafından kontrol edilir ve belgelenir.

EN 14351 standardı, kapı ve pencereler için özellikler içerir. Bu kapsamda yapılacak en önemli testler; rüzgar yüküne dayanıklılık, su geçirmezlik, güvenlik cihazlarının yük taşıma kapasitesi, çalıştırma kuvvetleri, ses gücü, ısıl iletkenlik ve hava geçirgenliğidir.

Özel test laboratuvarı hizmetlerinin bir parçası olarak EUROLAB ayrıca kapı testleri (yangın, direnç, mekanik vb.) Sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde firmalar daha etkin, daha güçlü ve daha kaliteli test hizmetleri almakta ve müşterilerine güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet sunmaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp