Kapı Yangına Dayanım Testleri

Kapı Yangına Dayanım Testleri

Kapılar, yangın başladığı zaman belli bir süre boyunca mekandan uzaklaşma sağlayacak ve yangının başladığı mekanda gelişmesini önleyecek özellikte olmak zorundadır. Bu şekilde yangın süresince yangın ve duman yayılmayacak, ısı yayılımı sınırlanacak, insanların hızlıca tahliye edilmesine izin verilecek ve kurtarma ekibi faaliyetleri kolaylaşacaktır. Uygun yangına dayanıklılık sınıfına sahip kapılar, bu tür gereksinimleri karşılayabilir.

Kapı Yangına Dayanım Testleri

Kapıların yangına dayanıklılığı konusunda farklı gereksinimler söz konusudur. Bu gereklilikler binanın kullanım amacına göre, örneğin hastane, otel, ofis binaları ve konut olmasına göre farklıdır. Ayrıca kapıların kullanım şekillerine göre de farklıdır (örneğin bodrum, kazan dairesi, garaj ve çatı kapıları gibi).

Sektörde üç farklı tipte kapı tasarımı yapılmaktadır: metal çerçeveli metal kapılar, metal çerçeveli ahşap kapılar ve ahşap çerçeveli ahşap kapılar. Bir yangın tehlikesine karşı en riskli kapılar ahşap esaslı malzemelerden yapılan kapılardır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, kapı testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp