Kemer Testleri

Kemer Testleri

Motorlu araçların aniden durması veya aniden hızlanması durumunda içindeki insanlar üzerinde büyük miktarda kuvvet uygulanır. Emniyet kemerleri, bu kuvvetin etkilerini azaltmaya destek olmaktadır.

Kemer Testleri

Önden çarpışmalarda aracın hızı aniden düşer, arkadan çarpışmalarda ise araç öne doğru hızlanır. Her iki durumda da emniyet kemerleri, koruyucu işlev görmektedir. Emniyet kemerleri, aniden durma sonucu vücutta oluşan kuvvetlerin yayılmasına yardımcı olur.

Bu durumda emniyet kemeri birden kilitlenir ve sürücünün direksiyon kolonu ile çarpışmasını veya araçtan tamamen fırlamasını önler. Hava yastıkları ile birlikte kullanıldığı zaman, emniyet kemerlerinin çarpışma sırasında ciddi yaralanmaları önleme konusundaki etkinliği artmaktadır. Bu yüzden bir çarpışma durumunda ağır ve ölümcül yaralanmaların önüne geçmek için en emniyet kemerleri, çok etkili bir güvenlik önlemi olmaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, kemer testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp