Mikroskopi Analiz ve Test Hizmetleri

Mikroskopi Analiz ve Test Hizmetleri

EUROLAB, çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda mikroskopi testi ve analizi konusunda onlarca yıllık uzmanlığa sahiptir. Optik, elektron ve taramalı prob mikroskobu hizmetleri sunuyoruz.

Mikroskopi Analiz ve Test Hizmetleri

Modern mikroskopi, çıplak gözle görülemeyen nesnelerden görüntüler elde etmemizi sağlar. Mikroskopi analizinin üç ana dalı optik, elektron ve taramalı prob mikroskobudur.

Bilinmeyen bir morfoloji örneğini karakterize etmek için, şeffaf ve yarı saydam örnekler için iletilen ışığı (parlak alan) veya opak örnekler için yansıyan ışığı kullanarak 10-1.000x büyütme ile en basit optik mikroskopi (OM) yöntemiyle başlıyoruz.

Mikro, nano ve moleküler seviyelere kadar daha yüksek büyütme veya daha iyi çözünürlük elde etmek için Transmisyon Elektron Mikroskobu (TEM), Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM) veya Atomik Kuvvet Mikroskobu (AFM) kullanıyoruz. Uygulama ihtiyaçlarına ve numunenin parametrelerine bağlı olarak mikroskopi yöntemlerini seçiyoruz. Görüntüler entegre CCD kameralar tarafından alınır ve daha fazla analize tabi tutulur.

Mikroskopi yöntemleri, ürünlerin mikro ve nano ölçeklerdeki yapısal özelliklerini anlamak ve karakterize etmek için harika bir yol sunar. İletim ve taramalı elektron ve mikroskopların sağladığı yüksek büyütmeler, istenmeyen özelliklere yol açabilecek veya nihai bir üründe üstün performansı açıklamaya hizmet edebilecek küçük değişkenlerin tanımlanmasında ve değerlendirilmesinde muazzam bir değer sunar. Çoğunlukla, OM ve SEM kombinasyonu, parçanın sünek veya kırılgan bir şekilde başarısız olup olmadığı gibi arızanın nedenini belirlemeye yardımcı olmak için arızalı bir parçadaki bir yüzeyi değerlendirmek için kullanılan ilk araçlardır.

Yüksek çözünürlüklü mikroskopi testi malzeme bilimi, polimer kompozitler, partikül analizi, nanoteknoloji ve yarı iletken araştırmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. EUROLAB, aşağıdakileri test etmek için sık sık mikroskopi yöntemlerini kullanır:

  • Nanomalzemeler
  • Tekstil
  • Filmler
  • Kaplamalar
  • Kalıplanmış Parçalar
  • Ve diğer birçok malzeme

EUROLAB, aşağıdaki yöntemlerde ve daha fazlasında 20 yıllık deneyime sahip bir mikroskopi test laboratuvarıdır:

Optik Mikroskopi (OM), bir numune alanını 10-1.000x büyütmek için görünür ışık kullanır. Bu mikroskopi analiz tekniği genellikle ek mikroskopi testinden önce kullanılacak ilk tekniktir.

Transmisyon Elektron Mikroskobu (TEM), numunenin çok ince bir diliminden geçen bir elektron ışını kullanır ve şeffaf veya yarı saydam filmler veya nanometre çözünürlüklü biyolojik yapılar hakkında bilgi elde etmek için en iyisidir.

Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM), bir yüzey görüntüsü elde etmek için numunenin yüzeyini oldukça odaklanmış bir elektron ışınıyla tarar. Numunenin temel bileşimini belirlememize izin vermek için SEM, Enerji Dağılım Spektroskopisi (EDS) ile birleştirilebilir.

Atomik Kuvvet Mikroskobu (AFM), nanometrenin bir kısmına kadar en yüksek çözünürlükle düz bir numune yüzeyini taramak için keskin uçlu mekanik bir konsol kullanır. Ortam koşullarında çalışabilir.

Optik Çift Kınlım, şeffaf malzemelerdeki mevcut mekanik gerilimi değerlendirmek için kullanılır. Numune, çapraz polarizasyon filtreleri arasında tahribatsız bir şekilde incelenir.

Görüntü Analizi, bilim adamlarımızın morfolojik özelliklerin boyutu ve geometrisi gibi mikroskobik görüntülerden anlamlı bilgiler çıkarmasına olanak tanır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp