Otomotiv Parça Testleri

Otomotiv Parça Testleri

Motorlu taşıtların çeşitli sistemleri ve bileşenleri yaşam döngüleri boyunca düzgün şekilde çalışmalıdır. Bu yüzden, üreticilerin yeni piyasaya sürülen ürünlerin performansını oldukça etkili ve modern bir şekilde iyileştirmek için sofistike ve yenilikçi test prosedürleri kullanması gerekir.

Otomotiv Parça Testleri

Karmaşık testler genellikle üretim süreçlerinde gerçekleştirilir ve araştırma ve geliştirme çalışmalarından son ürünün imalatına kadar oldukça etkili ve güvenilir test stratejileri gereklidir. Üreticilerin hızlı ve etkili kararları buna bağlıdır.

Otomotiv bileşenlerinin üretim hızı arttıkça, üretim faaliyetleriyle ilişkili riskler de artar. Bu nedenle araştırma, geliştirme, hammadde muayenesi ve üretim çalışmaları gibi üretimin tüm aşamalarında test sonuçları önemlidir.

Otomotiv testi için artan taleple birlikte, Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO), Amerikan Test ve Malzemeler Birliği (ASTM) ve İngiliz Standardı (BSI) gibi kuruluşlar, otomotiv parçalarının verimli bir şekilde test edilmesini sağlamak için standartlar geliştirir. Rüzgar, nem, soğuk, nemli, tuzlu su, yağmur suyu ve yüksek sıcaklıklar gibi çeşitli çevresel koşullar, otomotiv ürünlerinin kalitesini ve görünümünü etkiler. Çevresel test standartları, otomotiv bileşenlerinin kalitesini ve uygunluğunu kontrol etmeye yardımcı olur.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp