Paket Test Hizmetleri

Paket Test Hizmetleri

Paket testi terimi, çok çeşitli test yöntemleriyle ilgili genel bir terimdir. Ancak her yöntem, bir paketin taşıma sırasında karşılaşabileceği koşulları simüle eder. Mevcut gönderi yöntemlerinin çok çeşitli olması nedeniyle, gerekli test yöntemleri birkaç kategoriye ayrılmıştır. Bu kategoriler boyut, ağırlık, konteyner türü ve çevresel değişken türüne göre olabilir.

Paket test laboratuvarımız çok çeşitli ISTA testleri ve ASTM testleri yapmak için donatılmıştır.. Simüle edilen koşulların statik veya aktif ortamlardan oluşup oluşmadığına bağlı olarak farklı paket testi türleri arasında büyük bir ayrım vardır. Statik bir ortam tipik olarak ürünlerin test sırasında fiziksel olarak hareket etmediği ortamlardan oluşur. Aktif bir ortam, statikin aksine, genellikle paket bütünlüğünü test etmek için paketin fiziksel olarak zorlandığı şok, düşürme ve sıkıştırma testleri gibi testlerden oluşur.

Paket Test Hizmetleri

Paket Test Yetenekleri

Çok çeşitli spesifikasyonlara göre paket testi sunmaktan gurur duyuyoruz.

ASTM D4169

Nakliye Konteynerlerinin ve Sistemlerinin Performans Testi için Standart Uygulama

Bu uygulama, gerçek dağıtımda meydana gelenleri temsil eden seviyelerde yerleşik test yöntemlerini kullanarak, tek tip bir sisteme göre nakliye birimlerinin değerlendirilmesi için bir kılavuz sağlar. Önerilen test seviyeleri, nakliye ve elleçleme ortamı ile mevcut endüstri / hükümet uygulama ve deneyimlerine ilişkin mevcut bilgilere dayanmaktadır. Testler, verilen sırayla aynı kaplar üzerinde sırayla yapılmalıdır.

ISTA 3A

Paket Teslimat Sistemi Sevkiyatı için Paketlenmiş Ürünler 150 lb veya Daha Az

ISTA Test Prosedürü 3A, bir paket teslimat sistemi aracılığıyla gönderilen ayrı paketli ürünler için genel bir simülasyondur. Test, hava veya kara yoluyla yaygın olarak ayrı paketler halinde dağıtılan dört farklı paket türü için uygundur. Tipler, standart, küçük, düz ve uzun paketleri içerir. Bu test prosedürü, 150 lbs (70kg) veya daha hafif olan paketli ürünler içindir.

ISTA 7D

Koli Teslim Sistemi Sevkiyatı için Termal Kontrollü Nakliye Ambalajı

ISTA Test Prosedürü 7D, harici sıcaklığa maruz kalmanın etkilerini değerlendirmek için paketlenmiş ürünlerin termal performans testini kapsar. Test yöntemi, sıcaklık stabilizatörleri olan ve olmayan (örn. Soğutucular, ötektik solüsyonlar) ve harici sıcaklık kontrollü ambalajlı veya ambalajsız (örn. Yalıtılmış kaplar) paketlenmiş ürünlerin analizi için uygundur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp