Sızdırmazlık Testleri

Sızdırmazlık Testleri

Sızdırmazlık, basınç ve yüzey boyutları ile orantılıdır. Bu nedenle, daha büyük contalar daha küçük olanlara göre daha sık sızdırır. Pratikte, dar yüzeyler için sızdırmazlık alanı genellikle geniş yüzeyler için olduğundan daha azdır. Sızıntı oranları, bir testten diğerine bile, günden güne contadan contaya önemli ölçüde değişebilir.

Sızdırmazlık Testleri

Genel olarak, sızdırmazlık yüzeyindeki sızıntı oranları, uygulama alanına ve contanın çalışma koşullarına bağlıdır. Çalışma sırasında titreşim seviyeleri yüksekse, aşırı radyal veya eksenel hareket varsa veya conta yanlış takılmışsa sızıntı oranları daha yüksektir.

Gerçekten de contalar, dinamik çalışma sırasında sıvı basıncı altındaki statik duruma göre daha fazla sızıntıya neden olur. Statik durumda, yüzler fiziksel olarak temas halindedir ve sızıntı yoktur.

Sızdırmazlık yüzeyine verilen hasarın yanı sıra, sızıntıyı artıran diğer faktörler şunlardır: yüksek akışkan viskozitesi, düşük sızdırmazlık dengesi, püskürtme kuvvetleri nedeniyle düşük yüzey basıncı ve çok dar yüzeyler. Sızıntı limitleri, saat başına mililitre gibi bir hacim oranı veya saat başına gram gibi bir kütlesel sızıntı oranı olarak ifade edilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp