UV Yaşlandırma Testleri

UV Yaşlandırma Testleri

UV yaşlandırma testlerinden amaçlanan, olası görsel ve fiziksel değişikliklerin laboratuvar ortamında oluşturulmasıdır. Ultraviyole ışınlar, çıplak gözle görülemeyen, farklı dalga boylarına sahip güneş ışınlarına denmektedir.

UV Yaşlandırma Testleri

Gelişmiş laboratuvarlarda, çeşitli malzemelerin güneş ışığı, nem ve sıcaklık karşısında solma, çatlama, soyma, oksidasyon, ve benzeri zararlı etkilerini ölçmek için bu ortamı simüle eden UV yaşlanma odaları kullanılmaktadır. Bu odalar sayesinde gerçek ortamda test etmek için gereken süre kısaltılmış olmaktadır.

Bu testler sırasında sıcaklık, nem ve UV yoğunluğu, doğal ortamı birebir simüle etmek için kontrol edilmektedir. Bu şekilde gıda maddeleri yanı sıra boyalar, kaplamalar, plastikler, ahşap ürünler, yapıştırıcılar ve bunlar gibi birçok malzeme UV yaşlandırma testine tabi tutulabilmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, UV yaşlandırma testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp