Yakıt Buzlanma ve Kirlilik Testi

Yakıt Buzlanma ve Kirlilik Testi

Gelişmiş yeteneklerimiz, 200 psig'de 500 gpm'ye kadar akış kapasitesine sahip havacılık yakıt sistemi bileşenini veya sistem testini (hava yakıt ikmali bileşenleri ve sistemleri dahil) desteklememizi sağlar. Laboratuvarımızın tasarımı, hem devridaim hem de tek geçişli test gerçekleştirme olanağı sağlar.

Yakıt Buzlanma ve Kirlilik Testi

Basitçe ifade etmek gerekirse, uçak yakıt sistemlerinde su birikmesi irtifa değişiklikleri sırasında buz haline gelir ve yakıt talebindeki değişiklikler bu buzu gevşeterek yakıt sistemi ve motor bileşenleri için önemli tehlikeler yaratabilir.

EUROLAB bu koşulları yakıta bilinen miktarda su enjekte ederek tekrarlar, daha sonra karışımı gerekli sıcaklıklara soğutur ve test ürününden akar. Görev profili (örn. Boşta, Kalkış, Seyir, İniş) daha sonra her biri kendi ilişkili arıza moduyla farklı bir fiziksel buz durumunu temsil eden üç sıcaklıkta gerçekleştirilir ve su içeriğinin karşılandığını doğrulamak için belirlenen şartlarda sistem boyunca numuneler alınır.

İster ticari bir havaalanında isterse en uzak askeri havaalanında olsun, kirleticiler yakıt çiftliğine ve uçağın yakıt sistemine girebilir. Bu kirletici maddeler, ister O-ringleri ve contaları giyerek, ister hareketli parçaları sıkıştırarak parçaların zamanla bozulmasına neden olma potansiyeline sahiptir.

Test sistemimiz, yakıt akışı veya rezervuarına belirli bir miktar ve kirletici madde karışımı enjekte ederek ve bu karışımı test maddesi yoluyla göndererek yakıt sistemi bileşenlerinin bu kirletici maddelerden kaynaklanan arızalara karşı direncini test etmek için tasarlanmıştır. Ardından görev profili gerçekleştirilir ve performans sonucunu belirlemek için sızıntı testi yapılır. Bu testler MIL-F-8615D veya SAE ARP 8615'e yapılır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, endüstriyel testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp