Yangın ve Yanmazlık Testleri

Yangın ve Yanmazlık Testleri

Yangın testinin yanısıra yanmazlık testi de, ürünlerinizin, alt sistemlerinizin veya bileşenlerinizin yangın koşullarına maruz kaldığında tasarlandıkları gibi çalışıp çalışmayacaklarını belirlemeye yarar. Havacılık, Savunma, Telekomünikasyon ve Tüketici Elektroniği de dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde kullanılan ürünler için yangın ve yanmazlık testi gereklidir.

Yangın ve Yanmazlık Testleri

Ateşleme ve Alev Yayılımı: Bu tip testler, doğrudan alevin çalışan veya çalışmayan ekipman üzerindeki etkisini belirlemek için kullanılır. Test edilen cihazlar yakıt veya hidrolik hatlarından, uçak motorları için pompalardan veya aktüatörlerden telekomünikasyon merkezi ofis ağı ekipmanlarına kadar değişebilir. Genellikle test, resmi spesifikasyona ve kişisel gereksinimlerinize bağlı olarak titreşim, basınç, gaz, hava akışı ve sıcaklık değişimleri gibi ek faktörlerle birleştirilir.

Yangın Dayanımı: Yangına dayanıklılık testi gerçek bir yangının etkilerini taklit eder. Maddelerin ateş ortamında yanmayacak şekilde çalışmaya devam etme yeteneğini ölçer. Kontrollü harici aleve maruz kalan malzemelerin yanıcılık özellikleri doğru bir şekilde ölçülür. Malzemenin yanıcılığı, ürün tipine ve uygulanabilir standartlara bağlı olarak çok çeşitli kriterlerle belirlenir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, endüstriyel testler kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp