Yem Analizleri

Yem Analizleri

Gelişmiş laboratuvarlarda, yem içeriklerinin bileşimi hakkında doğru bilgiler temin etmek ve hayvancılık için güvenli ve dengeli diyetlerin üretilmesini sağlamak için, yemlerde olması ve olmaması gereken maddelerin seviyesini belirlemek üzere yem test ve analizleri yapılmaktadır.

Yem Analizleri

Hayvanların zayıf beslenmesi sadece hayvanın verimliliğini değil aynı zamanda sağlığını, davranışını ve refahını da etkilemektedir. Daha önemlisi, gıda zincirinin güvenliği ve kalitesi, escherichia coli veya salmonella gibi yem ve gıda kaynaklı patojenler yüzünden olumsuz etkilenebilir. Keza yemlerde mikotoksinlerin, ağır metallerin ve pestisitlerin bulunması da hayvan ve insan sağlığını ve ürün kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Kirlenmiş yem, genel olarak hayvan yemi sektöründe üreticiler için önemli ekonomik kayıplarla neden olmaktadır. Bu nedenle, yem analiz laboratuvarları, kirleticilerin ve toksinlerin doğru ve düzenli ölçümü ile hayvansal ürün kalitesinin sağlanmasında büyük bir rol oynamaktadır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, yem analizleri testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp