Farmasötik Çözünme Testi

Farmasötik Çözünme Testi

Farmasötik çözünme testi, ilaç geliştirmede önemli bir rol oynar ve parti tutarlılığını, ürün salımını ve stabilite testi programlarını değerlendirmek için kalite kontrol testleri için geliştirme aşaması boyunca kullanılır.

Farmasötik Çözünme Testi

Tabletler, kapsüller veya diğer katı oral dozaj formları için in vitro çözünme testi, aktif muhteviyat formülasyonlarında aktif muhteviyatın (API) varlığının değerlendirilmesine imkan verir ve aktif muhteviyatın dozajdan salınmasının ne kadar sürdüğünü gösterir.

Bilim adamlarımız, Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP), Genel Bölüm 711, Avrupa Farmakopesi (EP) ve ABD FDA kılavuzlarına uygun olarak sabit dozlu ürünler için standart çözünme testleri sunmaktadır. Kritik kalite özelliklerindeki değişiklikleri belirlemek için ürünün belirtilen sürüm özelliklerini karşılayan özel çözümler geliştirme konusunda deneyimi vardır. Bu, çözünme ortamının, çözünme cihazının ve karıştırma hızlarının seçimini içerir.

Tabletler veya yüzen kapsüller gibi tipik katı dozaj formları için USP cihazları 1 (sepet) ve 2 (kepçe) için standart yöntemler sunuyoruz. Hemen ve gecikmeli salım tabletleri için USP Aparatı 2 kullanıyoruz. Ayrıca, tozlar, süspansiyonlar, mikro küreler ve ilaç verme stentleri gibi tıbbi cihazlar için uygun USP Aparatı 4 (hücre içinden akış) gibi başka çözündürme teknikleri de sunuyoruz.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp