ISTA 1A Testi

ISTA 1A Testi

ISTA 1A, 150 LB (68 KG) veya daha düşük ağırlığa sahip ambalajlı ürünleri test eder. Tüm ISTA test prosedürlerinin en temel test sekanslarından biri olarak düşünülebilir. Aynı zamanda bir tarama testi olarak da düşünülebilir. 

ISTA 1A Testi

Paketinizi internet perakendecilerine satış için uygun hale getirmeniz gerekiyorsa, bunun yerine ISTA 3A kullanılmalıdır. EUROLAB, Paket test hizmetlerinin bir parçası olarak ISTA 1A testi sunar.

ISTA 1A, paketlenmiş bir ürünün performansını değerlendirmek ve ambalaj ve ürün tasarım alternatiflerinin göreceli performansını karşılaştırmak için kullanılır. Bu standarda göre test edilirken, paket ve ürün ayrı ayrı değil birlikte dikkate alınır. Hem ürün hem de paketin birlikte test edilmesi gerekir. ISTA 1A, nem, basınç veya olağandışı kullanım gibi belirli taşıma koşullarını kapsamaz. Bu dağıtım tehlikeleri sizi ilgilendiriyorsa, bunun yerine ISTA 2A paket test standardını kullanmanızı öneririz.

ISTA 1A, sabit deplasmanlı bir titreşim testinin kullanılmasını gerektirir. Rastgele titreşim testi çok daha gerçekçi bir testtir. Sabit deplasmanlı titreşim yerine rastgele titreşim kullanmanız gerekiyorsa, bunun yerine ISTA 1G veya ISTA 2A  paket test standartlarını kullanmanızı öneririz.

ISTA standartları en az 1 numunenin test edilmesini gerektirir. Nihai ambalaj tasarımı amaçları için, daha yüksek sayıda numune önerilir. İdeal olarak 5 veya daha fazla numuneyi test etmelisiniz. Ancak, yalnızca bir test numunesi zorunludur. Alternatif olarak  ASTM D4169 , bir test yöntemi olarak da kullanılabilir.

Testten önce taşıma zorluklarına zaten maruz kalmış ambalajların standart koşulları temsil ettiği varsayılamaz. Testin en iyi durumda olmasını sağlamak için, test edilmek üzere sertifikalı laboratuvarlara gönderilen ürünler ve paketler, laboratuvara gönderilmek üzere fazla paketlenmeli veya laboratuvarda yeni ambalajlarda yeniden paketlenmelidir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp