ISTA 1G Testi

ISTA 1G Testi

ISTA 1G, 150 lb (68 kg) veya daha az (rastgele titreşim) ağırlığa sahip ambalajlı ürünler için bir testtir. ISTA seri 1 testlerinin bir parçasıdır. Bu test, temel test prosedürlerinden biridir ve bir tarama testi olarak bakılmalıdır. EUROLAB, Ambalaj test hizmetlerinin bir parçası olarak ISTA 1G testi sunar.

ISTA 1G Testi

ISTA 1G kullanımı ve dikkate alınması gereken faktörler

ISTA 1G, paketlenmiş bir ürünün performansını değerlendirmek ve ambalaj ve ürün tasarım alternatiflerinin göreceli performansını karşılaştırmak için kullanılabilir. ISTA 1G'ye göre test yapılırken, paket ve ürün ayrı ayrı değil birlikte değerlendirilir. Hem ürün hem de paketin birlikte test edilmesi gerekir. Bu standart, nem, basınç veya olağandışı kullanım gibi belirli geçiş koşullarını kapsamaz. Bu dağıtım tehlikelerini ele almak isterseniz, bunun yerine ISTA seri 2 ve 3 testlerini düşünmelisiniz.

ISTA 1G, rastgele bir titreşim testinin kullanılmasını gerektirir. Alternatif olarak ISTA 2A veya ISTA 3A veya ASTM D4169 da dikkate alınmalıdır. Rastgele titreşim yerine sabit deplasmanlı titreşimi kullanmak için ISTA 1A kullanın.

Tüm ISTA standartları en az 1 numunenin test edilmesini gerektirir. Nihai ambalaj tasarımı amaçları için daha yüksek sayıda numune önerilir; ideal olarak 5 veya daha fazla. Ancak yalnızca birini test etmek zorunludur.

Testten önce taşıma zorluklarına zaten maruz kalmış ambalajların standart koşulları temsil ettiği varsayılamaz. Testin en iyi durumda olmasını sağlamak için, test edilmek üzere sertifikalı laboratuvarlara gönderilen ürünler ve paketler, laboratuvara gönderilmek üzere fazla paketlenmeli veya laboratuvarda yeni ambalajlarda yeniden paketlenmelidir.

ISTA 1G paket testleri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sizi bugün malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçmeye davet ediyoruz. Özel test gereksinimlerinizi inceleyecek, geri bildirim sağlayacağız ve sorularınızı yanıtlayacağız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp