ISTA 1H Testi

ISTA 1H Testi

ISTA 1H, 150 lb (68 kg) (rastgele titreşim) üzerindeki ambalajlı ürünler için bir testtir. EUROLAB, Ambalaj test hizmetlerinin bir parçası olarak ISTA 1H testi sunar. ISTA 1H testi, ISTA seri 1 testlerinin bir parçasıdır. Temel test prosedürlerinden biridir ve bir tarama testi olarak bakılmalıdır.

ISTA 1H Testi

ISTA 1H kullanımları ve dikkate alınması gereken faktörler

ISTA 1H, 68 kg'dan (150 lbs) daha ağır olan tek tek paketlenmiş ürünler için bir bütünlük testidir. Paketlenmiş bir ürünün performansını değerlendirmek ve ambalaj ve ürün tasarım alternatiflerinin göreceli performansını karşılaştırmak için kullanılabilir. Paket ve ürün ayrı ayrı değil birlikte ele alınır. 

Paket ve ürünün birlikte test edilmesi gerekir. ISTA 1H, nem, basınç veya olağandışı kullanım gibi belirli taşıma koşullarını kapsamaz. Bu dağıtım tehlikelerini ele almanız gerekiyorsa, ISTA 2B, ISTA 3B veya ASTM D4169 dikkate alınmalıdır.

ISTA 1H testi, rastgele bir titreşim testinin kullanılmasını gerektirir. Rastgele titreşim yerine sabit deplasmanlı titreşimi kullanmak için ISTA 1B'yi kullanın. Genellikle mekanik titreşim testi, rastgele bir titreşim testinden daha ucuzdur.

En az 1 örneğin test edilmesi gerekir. Nihai ambalaj tasarımı amaçları için, daha yüksek sayıda numune önerilir. Bu test için tipik olarak beş veya daha fazla numune önerilir. Ancak yalnızca bir numunenin test edilmesi zorunludur.

Testten önce taşıma zorluklarına zaten maruz kalmış ambalajların standart koşulları temsil ettiği varsayılamaz. Testin en iyi durumda olmasını sağlamak için, test edilmek üzere sertifikalı laboratuvarlara gönderilen ürünler ve paketler, laboratuvara gönderilmek üzere fazla paketlenmeli veya laboratuvarda yeni ambalajlarda yeniden paketlenmelidir.

ISTA 1H hakkında herhangi bir sorunuz varsa veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Özel test gereksinimlerinizi gözden geçirmekten memnuniyet duyarız.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp