ISTA 2C Testi

ISTA 2C Testi

Mobilya ambalajları için ISTA 2C testi kullanılmaktadır. Bu test, paketleri test etmek için kullanılan orta seviye bir test protokolüdür. ISTA 1 serisinin temel unsurlarını ISTA 3 serisinin gelişmiş unsurları ile birleştirir. EUROLAB, Paket test hizmetlerinin bir parçası olarak ISTA 2C testi sunar.

ISTA 2C Testi

ISTA 2C kullanımı ve dikkate alınması gereken faktörler

ISTA 2C, ayrı ayrı paketlenmiş mobilya ürünleri için kısmi bir simülasyon testidir. Paketlenmiş bir ürünün performansını değerlendirmek için kullanılabilir. Paket ve ürün tasarım alternatiflerinin göreceli performansını karşılaştırmak için de kullanılabilir. ISTA 2C, uluslararası nakliye için paketlenmiş ürün direncini değerlendirmek için yararlı bir test yöntemidir. Alternatif olarak, ISTA 3A ve ASTM D4169 testi de dikkate alınmalıdır.

Belirtildiğinde, test numuneleri nem, düşük sıcaklık veya düşük basınç rakımı gibi belirli atmosferik geçiş koşulları altında test edilebilir. Herhangi bir sorunuz varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa, uzmanlarımız ihtiyaçlarınıza göre mümkün olan en iyi test planını oluşturmak için sizinle çalışmaktan mutluluk duyacaktır.

ISTA 2C'ye göre test etmek için minimum 1 numune gereklidir. Nihai ambalaj tasarımı amaçları için, 5 veya daha fazla numune gibi daha yüksek sayıda numune önerilir. Bununla birlikte, uygunluğu sağlamak için yalnızca birinin test edilmesi zorunludur.

Testlerin her test numunesi üzerinde aşağıda belirtilen sırayla gerçekleştirilmesi gerekir:

  • Atmosferik şartlandırma
  • Titreşim
  • Şok

Mobilya paketleri için ISTA 2C testi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak ve ambalaj testi gereksinimlerinizi gözden geçirmek lütfen bizim olacaktır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp