ISTA 3B Testi

ISTA 3B Testi

ISTA 3B, kamyon yükünden az (LTL) sevkiyat için paketlenmiş ürünler için bir testtir. Kamyon yükü olmayan ortamlarda nakliyeyi simüle etmek için kullanılır. EUROLAB, Paket test hizmetlerinin bir parçası olarak ISTA 3B testi sunar. 

ISTA 3B Testi

ISTA 3B kullanımı ve dikkate alınması gereken faktörler

ISTA 3B testi, genellikle farklı göndericilerden gelen ve farklı nihai varış yerleri için tasarlanan farklı paketlenmiş ürünlerin aynı kamyon yükünde karıştırıldığı bir motor taşıyıcı teslimat sistemi aracılığıyla paketlenmiş ürünler için genel bir simülasyon testidir. ISTA 3B, paketleri aşağıdaki dört paket tipine ayırır: Standart (200 lbs veya daha az), Standart (200 lbs'nin üzerinde), Silindirik, Paletli veya Kızaklı. Testler ve test koşulları, paket türüne bağlı olarak değişir. Bu standarda göre test edilirken, paket ve ürün ayrı ayrı değil birlikte dikkate alınır. 

İkisinin birlikte test edilmesi gerekiyor. Numuneler ayrıca nem, düşük veya yüksek sıcaklık gibi belirli atmosferik geçiş koşulları altında da test edilebilir. Herhangi bir sorunuz varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen malzeme test laboratuvarımızla iletişime geçin.. Uzmanlarımız, ihtiyaçlarınıza göre mümkün olan en iyi test planını oluşturmak için sizinle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacaktır.

ISTA 3B, en az 1 numunenin test edilmesini gerektirir. Nihai ambalaj tasarımı amaçları için daha yüksek sayıda numune önerilir (ideal olarak 5 veya daha fazla). Bununla birlikte, uygunluğu sağlamak için yalnızca bir numunenin test edilmesi zorunludur.

Kamyon yükleriyle gönderilen aynı ürünün birimleştirilmiş yükleri için ISTA 3E veya ASTM D4169 testlerini de göz önünde bulundurmalısınız. ISTA 3B testi ile ilgili yukarıdaki bilgileri değerli bulduğunuzu umuyoruz. Ambalaj testi ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya ürünleriniz için özel bir paket testini tartışmak istiyorsanız, sizi bugün bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Sorularınızı yanıtlamak bizim için bir zevk olacaktır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp