ISTA Testleri

ISTA Testleri

EUROLAB, çok çeşitli sektörlere ISTA test hizmetleri sunmaktadır. International Safe Transit Association'ın kısaltması olan ISTA, farklı dağıtım ortamlarını ve tarama testlerini simüle etmek için ASTM test yöntemlerine dayalı bir grup test spesifikasyonu sunar.

ISTA Testleri

EUROLAB, ISTA tarafından bir test laboratuvarı olarak akredite edilmiştir ve uzmanlarımız bu standarda uygun testleri uygulamak konusunda son derece deneyimlidir.

ISTA testi, paketinizi kontrollü koşullar altında test etmenize izin verir, bu nedenle size tasarım çalışmanızı desteklemek ve / veya paket performansını oluşturmak için kullanılabilecek yeniden üretilebilir veriler sağlar. ISTA testi, sınırlı sayıda test örneği kullanırken karmaşık dağıtım dinamiklerini ayrı test parametrelerine ayırmanıza olanak tanır. 

Aynı zamanda ambalajın uygulanan gerilime nasıl tepki verdiğinin daha iyi anlaşılmasını sağlayan ambalaj arızasının gerçek zamanlı gözlemlenmesini sağlar. Bu şekilde, ambalaj tasarımınızın fazla ambalajlamayı önleyebilecek daha doğru bir değerlendirmesini elde edersiniz.

Hangi ISTA test yöntemi bana uygun?

Hangi ISTA test protokolünün kullanılması gerektiğine karar verirken aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır:

  • 1 Seri testler, "tarama" testleri olarak değerlendirilecektir ve özellikle herhangi bir dağıtım ortamını temsil etmemektedir.
  • 2 Seri testler "kısmi simülasyonlardır".
  • 3 Serisi genel simülasyonlardır ve her dağıtım ortamında, ambalaj şekli ve ağırlığı, mesafe ve ortam koşullarına göre de modüle edilen farklı dağıtım ortamlarını temsil eder. Uzmanlarımız sorulduğunda çoğu zaman seri 3 testleri önerir.

Ürünlerinizi her zaman "A" konumundan hedef "B" noktasına gönderecekseniz, test yöntemi 4AB'ye yönelik ISTA testi, bu test yöntemi en özelleştirilebilir olduğundan size mümkün olan en iyi dağıtım simülasyonunu sunduğundan çok ilginç bir seçenek olabilir.

İhtiyacınız için mümkün olan en iyi test planını tasarlamak için yardıma ihtiyacınız olursa, uzmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

ISTA Standartları beş ana test serisine bölünmüştür

  • 1 Serisi: Simülasyon Dışı bütünlük Performans Testleri (7 protokol)
  • 2 Serisi: Kısmi Simülasyon Performans testleri (3 protokol)
  • 3 Serisi: Genel Simülasyon Performans Testleri (6 protokol)
  • 4 Serisi: Gelişmiş Simülasyon Performans Testi (1 protokol)
  • 6 Serisi: Üye Performans Testleri (3 protokol)
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp