Azo Boya Testi

Azo Boya Testi

Azo boyalar, artırılmış renk haslığı özellikleri ve çok çeşitli canlı renkler sağlamak için tekstil endüstrisinde sıklıkla renklendirici olarak kullanılabilen bir grup boyadır.

Azo Boya Testi

Azo boyaları, bir dizi farklı kimyasal düzenlemeyle (bir sonraki bölümde ayrıntılı olarak açıklanmıştır) uluslararası olarak düzenlenir, bu nedenle, işletmenizin uluslararası olarak ürünleri ithal / ihraç etmesi, üretmesi veya satması durumunda, yasal olarak ilgili coğrafi düzenlemelere uymakla yükümlüsünüz.

Uyulmaması, marka itibarının zedelenmesine neden olabilir ve ayrıca düzenleyici kurumlar tarafından uygulanan para cezaları ve ürün geri çağırmaları yoluyla işletme üzerinde önemli bir mali etki yaratabilir.

Azo boyaları, bir dizi uluslararası kimyasal düzenlemeyle geniş çapta düzenlenir:

  • REACH düzenlemesinin Ek XVII'si
  • Çin Guobiao Standartları (GB Standartları)
  • California Önerisi 65 (Önerme 65)

Azo boyaları deri ve tekstil sektöründe çeşitli tüketici ürünleri için renklendirici olarak kullanılabilir. Bazı azo boyalar, reaktif koşullar altında, kanserojen olarak bilinen ve cilt hassaslaştırıcı olarak sınıflandırılan birincil aromatik aminleri üretmek üzere parçalanabilir.

Azo boyaları aynı zamanda REACH, Çin GB Standartları ve California Önerisi 65 gibi kimyasal yasalar tarafından da düzenlenmektedir. Bu nedenle, küresel olarak ithal edilen ve perakende satış yapılan ürünlerin uyumluluğunu sağlamak için azo boya testi yapmak üreticilerin, markaların ve perakendecilerin sorumluluğundadır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp