Biyolojik Aerosol Testi

Biyolojik Aerosol Testi

EUROLAB, antimikrobiyal cihazlar ve kimyasallar için özel aerobiyolojik test hizmetleri sağlayan birkaç laboratuvardan biridir. Laboratuvarımız, tüm odayı dekontamine etmek için tasarlanmış UV cihazlarıyla  veya masa üstü mikrobiyal örnekleyici kadar küçük cihazlarla test yapma kapasitesine sahiptir. Müşterilere hızlı, güvenilir veriler sağlamak için bilgili personele çeşitli test odaları ve çeşitli mikroorganizma koleksiyonu sağlayarak mükemmellik için çalışıyoruz.

Biyolojik Aerosol Testi

Laboratuvarımız tarafından yapılan çalışmaların çoğu, aerosol haline getirilmiş mikroorganizmaları antimikrobiyal cihazlar, kimyasallar veya her ikisinin bir kombinasyonu ile işlemden oluşur. Örneğin, bir ultraviyole ışığın havadaki bakterileri öldürme yeteneğini test etmek için, bir sınırlama odası içinde düzenlenmiş bir mikroorganizma konsantrasyonu içeren bir bioaerosol üretilir.

Cihaz çalıştırıldığında, havadan geri kazanılan canlı mikrobiyal sayımları belirlemek için bir hava örneği alınır. Bunun gibi testler, EUROLAB'ta küçük bir bilim insanı ekibi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilir. Aerosolize mikroorganizmaların başarılı bir şekilde üretilmesi ve sınırlandırılması, önemli mikrobiyolojik uzmanlık gerektirir. Küçük ekip yapımız, birkaç bilim insanının aerosol testinde uzman olmasına izin vererek her projenin EUROLAB'taki deneyimli personel tarafından yürütülmesini sağlar.

Genel bir kural olarak, EUROLAB, bulaşıcı mikroorganizmaları kullanarak aerosol çalışmaları yapmaz. Bununla birlikte, laboratuvar rutin olarak vekiller ve gösterge organizmalar kullanarak aerosol testleri gerçekleştirir. Örneğin, MS2 bakteriyofajı, soğuk algınlığına neden olan virüs olan Rhinovirus gibi havada yayılabilen virüsler için mükemmel bir vekildir. EUROLAB Laboratuvarı her zaman projeleri tartışmaya ve aerobiyolojik test hedeflerinizi karşılayan çözümler bulmaya isteklidir.

EUROLAB, özel yapım bir aerosol test odası bulundurur. Hava filtrelerinden ultraviyole ışınlarına ve iyon üreten teknolojilere kadar değişen antimikrobiyal ürünleri test etmek için kullanılmıştır. Aerosol test odası, antimikrobiyal ajanların, biyoaerosoller olarak havada tek tek veya küçük kümeler halinde bulunan mikroorganizmalar üzerindeki etkisini belirlemek için özellikle yararlıdır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp