Ek XVII Kısıtlanmış Maddelerin Test Edilmesi

Ek XVII Kısıtlanmış Maddelerin Test Edilmesi

Ek XVII, Kimyasal Maddelerin Kaydı, Değerlendirilmesi ve İzni (REACH) yönetmeliğinin (yayın numarası EC1907 / 2006) parçasını oluşturan kısıtlanmış maddelerin bir listesidir. Liste, tek tek maddeleri, madde gruplarını veya bir karışımdaki bir maddeyi CAS numaraları ve her bir madde için kısıtlama koşullarının yanı sıra listeleyen bir 'test kontrol listesi' biçimi olarak kullanılır.

Ek XVII Kısıtlanmış Maddelerin Test Edilmesi

Ek XVII, kanserojenler, tahriş edici maddeler ve reprotoksinler gibi tehlikeli özellikleri nedeniyle REACH kapsamındaki kimyasalların kısıtlamalarını ortaya koymaktadır. Ek XVII maddelere, karışımlara ve bitmiş ürünlere kısıtlamalar getirir.

Ek XVII şu anda birden fazla kısıtlanmış madde içeren birçok giriş içeren 68 giriş içermektedir - en güncel versiyon Avrupa Kimyasallar Ajansı (ECHA) web sitesinde görüntülenebilir.

Ek XVII'deki bitmiş ürünlerin test edilmesi, ürünlerde bulunan kısıtlı maddeleri ölçtüğü için REACH uyumluluğu için gereklidir, bu nedenle üreticilere ve perakendecilere ürünün AB içinde perakende olarak satılabileceğine dair güvence sağlar.

Ek XVII, kısıtlanmış kimyasalların bir listesidir. Ürününüz REACH'in bir parçası olarak girişte belirtilenden daha fazla miktarda bu kimyasalları içeriyorsa, bu ürünü AB'de piyasaya sürmek yasa dışıdır. SVHC'ler, mevcudiyetlerinin ürününüzün alt kullanıcılarına% 0,1 eşik sınırının üzerinde beyan edilmesi gerektiğinden farklıdır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp