Kadmiyum Testi

Kadmiyum Testi

Kadmiyum, boyada ve kuyumculukta yaygın olarak pigment olarak ve PVC bileşiklerinde stabilizatör olarak kullanılan ağır bir metaldir. Kadmiyum oldukça sünektir ve metal alaşımları için son derece uygundur.

Kadmiyum Testi

Bir üründe ne kadar kadmiyum bulunduğunu görmek için kadmiyum testi yapılır. EUROLAB, deri, tekstil, metal, sentetik, cam, plastik ve kauçuk dahil olmak üzere çok çeşitli yüzeylerde kadmiyum testi gerçekleştirebilir.

Kadmiyum içeriği için test ettiğiniz mevzuata bağlı olarak birkaç farklı test yöntemi vardır. Esasen test etmenin iki ilkesi vardır; Toplam İçerik ve Çıkarılabilir İçerik:

Toplam İçerik

Örnekler öğütülür / kesilir ve aside yerleştirilir ve ardından mikrodalgayla sindirilir, ardından ICP-MS analizi yapılır. Ağır metallerin toplam içeriğini arar.

Çıkarılabilir İçerik

Ürün içinde ter veya asit solüsyonunda ekstraksiyon yoluyla hareketli olan ağır metalleri arar ve ardından ICP-MS analizi yapılır.

Neden Kadmiyum testi yapılmalı?

Kadmiyum, dünya çapında yüksek düzeyde düzenlenen toksik bir metaldir. Önem düzenleme kadmiyum direktifi EN71-3 (elementlerin göçü) ve Önerme 65 yerleşimidir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp