Kısıtlanmış Madde Listeleri Testi

Kısıtlanmış Madde Listeleri Testi

Kısıtlanmış Madde Listeleri testi, üreticilerin ve perakendecilerin ürünlerinin, ürünlerde hangi tür kimyasalların ve maddelerin kullanılabileceğini belirleyen, hızla değişen düzenlemelere ve standartlara uymasını sağlamalarına yardımcı olur.

Kısıtlanmış Madde Listeleri Testi

Kısıtlanmış Madde Listeleri testi, üründe hangi maddelerin kullanıldığını belirlemek için bir ürünü bir dizi laboratuvar testinden geçirmeyi ve ayrıca üreticinin ürün notlarını incelemeyi içerir. Daha sonra ürünün uyumlu olduğunu göstermek için bir rapor ve sertifika üretilebilir.

Üretim sürecinde birçok kısıtlanmış kimyasal ve madde kullanılmaya devam etmektedir. Kısıtlanmış Madde Listeleri testi, ürünlerinizde kullanılan kimyasallara ve malzemelere izin verilip verilmediğine dair işletmenizi uyarmanıza yardımcı olacak pratik bir araçtır. Bu maddelerin kendi süreçlerinizde ve ayrıca tedarik zincirinizdeki tedarikçilerin ve perakendecilerin süreçlerinde kullanımını kontrol etmenizi sağlar. Çoğu büyük marka artık paydaşlarının ve ortaklarının Kısıtlanmış Madde Listeleri kurallarına uyması konusunda ısrar ettiğinden, bu giderek daha önemli hale geliyor.

EUROLAB, üreticilere ve perakendecilere, farklı pazarlarda tehlikeli madde kullanımına ilişkin değişen uluslararası düzenlemeleri anlamalarında yardımcı olur. AB'deki RoHS ve REACH gibi mevzuatın yanı sıra California Proposition 65 gibi ABD eyaleti kanun gerekliliklerine uymak için yasal gereklilikleri karşılamanıza yardımcı oluyoruz.

Mevzuata uymaya yardımcı olan test çözümleri sunmak için laboratuar tesisleriyle iyi donanımlıyız. Kısıtlanmış Madde Listeleri yönergelerinde yapılacak değişiklikler ve bu değişikliklerin ürünlerinizi nasıl etkileyeceği konusunda sizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.

EUROLAB'ın kimyasal içerik için güvenlik işaretleri yelpazesi, bağımsız bir çözüm sağlayıcısı olarak ünümüzle desteklenir ve güvenliğe olan bağlılığınızı göstermenize yardımcı olur. Kendini işine adamış uzmanlarımız, çeşitli tüketici ürün kalemlerinde son derece kalifiyedir ve ürün başlangıcından risk analizi yoluyla bitmiş ürüne kadar uzanan tavsiyelerde bulunur. Dünya çapında 100'den fazla akreditasyona sahibiz, bu da ürününüz üzerinde birden fazla test gerçekleştirerek test, inceleme ve sertifikasyon ihtiyaçlarınızı hızlandırmamızı sağlıyor.

Uzmanlarımız, ürününüzün en son düzenleyici değişikliklerle uyumlu kalması için standartlar, testler ve uygunluk gereksinimleri ile ilgili piyasa düzenlemeleri hakkında kapsamlı bilgi sunar.

Hizmetlerimiz Şunları İçerir:

  • Ürünlerinizle ilgili olarak Kısıtlanmış Madde Listeleri güncelleme
  • Ürünlerinizdeki tehlikeli maddeler konusunda sizi uyarmak
  • Kısıtlanmış bir maddenin kaynağını keşfetmek için tedarik zincirinizi denetlemek
  • RoHS madde listesi ile uyumlu olduğunuzdan emin olun
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp