Kısıtlanmış madde listesi (RSL) Testi

Kısıtlanmış madde listesi (RSL) Testi

Kısıtlanmış madde listesi (RSL), çoğu markanın kimyasal yönetim sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. En basit şekliyle, kısıtlanmış madde listesi, belirli sınırların üzerinde bitmiş bir üründe bulunmaması gereken kimyasalların bir listesidir. Bu kimyasallar ve sınırlar; mevzuat, eko etiketler ve marka / perakendeci kararları (uyumluluğun ötesine geçebilir) tarafından belirlenir.

Kısıtlanmış madde listesi (RSL) Testi

Önerilen akıllı kimyasal test sistemimiz, riski yönetmek için basit bir model kullanır ve yeni tedarikçiler için tip testleri, mevcut tedarikçiler için düzenli parti testleri ve proses değişikliklerini izlemek için ek rastgele kimyasal değerlendirmeleri içerir. 

'Tip' Kimyasal Test

Yeni bir tedarikçi seçerken, hem malzeme hem de ürün üzerinde eksiksiz bir kimyasal test yelpazesi öneririz.

'Seri' Kimyasal Test

Bir tedarikçi seçildikten ve kimyasal testin ilk partisi başarıyla tamamlandıktan sonra, risk azalır. Bu nedenle, işlemenin zaman içinde değişmediğinden emin olmak için tipik olarak yıllık bazda (yüksek riskli alanlarda daha sık testlere ihtiyaç duyulsa da) düzenli bir izleme süreci öneriyoruz. 

Durum Tespiti Test

Süreçleri zamanla değişecektir ve bu nedenle, özellikle tedarikçi tarafından malzemeye veya üretim sürecine farkında olmadan sokulabilecek kısıtlanmış maddeler için bir dereceye kadar risk yönetimi alınmalıdır. Bu nedenle, malzeme / ürünün türü, değeri ve miktarına bağlı olarak belirlenen protokole akıllı kimyasal test unsuru dahil edilmelidir. 

Akıllı Test - Kimyasal Test Maliyetlerinin Düşürülmesi

Aynı tedarikçiden birden fazla numunenin test edileceği durumlarda, kimyasal test maliyetleri akıllı bir test rejimi uygulanarak azaltılabilir. Bununla ilgili daha fazla bilgi talep üzerine sağlanabilir. 

EUROLAB, işçilerin ve işletmenin kısıtlanmış maddelere karşı korunmasını sağlamak için tüm şirketlere tüketici ürünleri üzerinde kimyasal testler yapmalarını tavsiye eder.

Endüstride kimyasal uyum, enerjik bir konudur; Kısıtlanmış kimyasallarla ilgili baskı arttıkça, markaların tedarik zincirlerinde kimyasalların nasıl yönetildiği konusunda görünürlük sağlayabilmelerine olan ihtiyaç giderek daha önemli hale geliyor. Ayrıca STK kampanyalarının markalar ve perakendeciler üzerindeki etkisinin de oynayacağı bir rol vardır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp