PFOS Testi

PFOS Testi

Perflorooktan Sülfonat (PFOS), su yalıtımı için yaygın olarak kullanılan ve tekstil, deri ve kağıt için yağa dirençli bir yüzey işlemi olarak kullanılan tamamen florlanmış bir anyondur. PFOS ayrıca boya üretiminde bir ara ürün olarak da kullanılabilir.

PFOS Testi

EUROLAB, 1 ug / m PFOS testini, Kütle Spektrometresi (LC-MS) - Sıvı Kromatografisi kullanılarak deri ve tekstil ürünlerinde mümkün kılar. Bu kadar ince miktarlarda ölçüm yapabilme yeteneği EUROLAB'ın uzmanlığını ve deneyimini ortaya koyar.

Bu sonuçları kullanarak EUROLAB, işletmenizin kimyasal ve ürün güvenliği mevzuatına uymasına yardımcı olur. PFOS kalıcı, biyo-birikimli ve toksik (PBT) olarak sınıflandırılmış ve sonuç olarak Kalıcı Organik Kirleticiler (KOK) altında sınırlandırılmıştır. PFOS, çevrede çok hareketli olan ve genellikle küresel bir kirletici olarak anılan oldukça toksik bir maddedir.

Kalıcı Organik Kirleticiler (KOK'lar) altında PFOS sınırları

  • PFOS, kütlece% 0.005'e eşit veya daha yüksek konsantrasyona sahip ürünlerde bir madde veya müstahzarların bileşeni olarak kullanılmamalıdır
  • PFOS konsantrasyonu kütlece% 0,1'e eşit veya daha yüksekse yarı mamul ürünler veya eşyalar veya parçalar AB pazarına yerleştirilmeyecektir.
  • Tekstil, deri veya diğer kaplı malzemeler, konsantrasyon 1 ug / m den daha yüksek değildir 
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp