Toplam Yüzey Aktif Madde

Toplam Yüzey Aktif Madde

Basit bir anlatım ile iki faz arasındaki arayüz ile etkileşime giren herhangi bir şey bir yüzey aktif maddedir. Sürfaktanların bazı yaygın örnekleri şunlardır: sabunlar (serbest yağ asidi tuzları), yağ asidi sülfonatları (en yaygın olanı sodyum laril sülfat), lesitin ve lignin sülfonatlar.

Toplam Yüzey Aktif Madde

Sürfaktanlar temizlik ürünlerinde anahtar bir bileşendir ve bir deterjanı oluşturan birçok farklı bileşikten biridir. Temizlik ürünlerini farklılaştıran bir şey, bunların çalışma şeklidir. Formüle edilmiş temizleyiciler genellikle dört temel element içermektedir: yüzey aktif maddeleri, hidrotroplar, yapıcılar ve taşıyıcılar. Bir temizlik ürününde kullanılan sürfaktanların türü, hangi kirlerin uzaklaştırılmasında en iyi olacağını büyük ölçüde belirlemektedir.

Yüzey aktif maddeler, su ve yağlar ve kir arasındaki arayüzü parçalayarak işlev görmektedir. Ayrıca bu yağları ve kiri süspansiyonda tutmakta ve çıkarılmalarına izin vermektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp