Trikloramin Analizleri

Trikloramin Analizleri

EUROLAB, klor ve nitrojen bileşikleri arasındaki reaksiyondan bir yan ürün olarak üretilen trikloramin için test edebilir.

Trikloramin Analizleri

EUROLAB, klor ve nitrojen bileşikleri arasındaki reaksiyondan bir yan ürün olarak üretilen trikloramin için test edebilir. Kapalı yüzme havuzu ortamında, suyu sterilize etmek için klorlama kullanımı, üre ve diğer organik nitrojen kaynaklarından (kreatinin, amino asitler vb.) Gelen nitrojenle reaksiyona girerek bir kloramin karışımı üretebilir. 

Trikloraminin suda çözünürlüğünün düşük olması nedeniyle, kötü havalandırılan alanlarda yoğunlaşabileceği atmosfere salınır. Kullanıcılar, gözlerde ve mukoza zarında tahriş yaşayabilir. Uzun süreli maruz kalma, potansiyel olarak astım semptomlarına yol açabilir.

EUROLAB, havada hem Hipokloröz asidi (mono- / dikloramin dahil) hem de Trikloramini yakalamak ve tespit etmek için NIOSH ile anlaşmalı bir hava yöntemi geliştirdi. Numuneler, kişisel bir numune alma pompası ile seri halde bir sorbent tüp / işlenmiş filtre kombinasyonu kullanılarak toplanır.

  • Havadaki Trikloramini yakalamak ve analiz etmek için yeni NIOSH taslak yöntemi seçeneği
  • Hem hipokloröz asit hem de kloraminleri yakalamak için özel ortam
Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp