VEGAN Ürün Testleri

VEGAN Ürün Testleri

Vegan ve vejetaryenler için uygun olarak etiketlenen hazır yemekler ve ürünlerde, üretim sürecinde ortak üretim hatlarından veya tedarik zincirindeki kontamine bir üründen kaynaklanan eser miktarda et bulunabilir. Araştırmalara göre insanlar genellikle sağlıklarını korumak için vegan ya da vejetaryen oluyorlar. Vejetaryen beslenmenin et içeren bir diyete göre çok daha sağlıklı olduğu belirlendi. Günlük hayatta et tüketiminin azaltılması birçok kronik hastalık ve bazı kanser türlerinin riskini azaltır.

VEGAN Ürün Testleri

EUROLAB, aşağıdakiler için testler de dahil olmak üzere gıda ürünlerinin orijinalliğini ve izlenebilirliğini değerlendirir;

  • Et ve balık çeşitleme
  • Alerjenler
  • Et ürünlerinde tağşiş
  • Bal
  • Artı diğer birçok parametre

Analitik metod
EUROLAB, ELISA, gerçek zamanlı PCR ve yeni nesil sekans (NGS) gibi bir dizi akredite hedefli ve hedeflenmemiş protein veya DNA bazlı teknikler kullanır. Bunların tümü, ürünlerinizde et veya balık türlerinin bulunup bulunmadığına dair size doğrulayıcı sonuçlar verebilir. Eurofins testi, ürünlerinizdeki et veya balık türlerini de belirleyebilir. Hangi yöntemi kullanacağınız konusunda tavsiye almak için, gereksinimlerinizi ve tercih ettiğiniz yöntemin gıda ürünleriniz için amaca uygun olup olmadığını test ederiz.

ISO 23662 - Vejetaryenler veya veganlar için uygun gıdalar ve gıda bileşenleri ile etiketleme ve iddialar için tanımlar ve teknik kriterler.

EUROLAB Vegan ve Vejetaryen Gıda test, analiz, bilimsel araştırma ve geliştirme, muayene, belgelendirme, mühendislik, ölçümler, ürün tasarımı, malzeme seçimi, arıza araştırma ve ürün geliştirme ihtiyaçlarınız için şirketinize yardımcı olabilir.

Vegan sertifikası almak isteyen firmalar ise V-Mark üzerinden başvuru yapabilirler.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp