Artırılmış Zorluk Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi (BFE)

Artırılmış Zorluk Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi (BFE)

Artan Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği testi, bakteriyel kontrol sayılarını test maddesi atık sayılarıyla karşılaştırarak filtrasyon verimliliğini belirler. Test, meydan okuma organizması olarak Staphylococcus aureus kullanılarak gerçekleştirilir. S. aureus'un sıvı bir süspansiyonu aerosol haline getirilir ve filtrasyon ortamına dakikada 30 litre (LPM) sabit akış hızında verilir.

Artırılmış Zorluk Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi (BFE)

Aerosol damlacıkları, tüm cam çarpmalarda (AGI) paralel olarak toplanır. Zorluk bir dakikalık aralıklarla verilir ve aerosol odasını temizlemek için AGI'lerden numune alma iki dakika boyunca gerçekleştirilir. Tahlil sıvısının titresi standart plaka sayısı ve / veya membran filtrasyon teknikleri kullanılarak belirlenir. Filtre ortamına temas eden bakteriyel aerosol damlacıklarının sayısı, test sisteminde filtre ortamı olmadan test kontrolü yapılarak belirlenir. Meydan kontrol ≥ 1 'de muhafaza edilir x 10 6 3.0 ± 0.3 um'lik bir ortalama tanecik boyutuna (MAS) koloni oluşturan birim (CFU). Bu, filtrasyon verimlerinin>% 99.9999'a kadar bildirilmesine olanak tanır.

Artırılmış BFE testi, diğer filtrasyon verimliliği testlerine göre bir dizi avantaj sunar. Yıllardır çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapılmadan kullanılmıştır ve filtrasyon malzemelerinin karşılaştırılması için standart bir referans sağlamaktadır. Artan BFE prosedürü çok tekrarlanabilir, kolayca yapılabilir ve çoğu filtreleme cihazında normal kullanımda beklenenden daha ciddi bir zorluk oluşturur.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp