Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi (BFE)

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi (BFE)

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği testi, bakteriyel kontrol sayılarını test maddesi atık sayılarıyla karşılaştırarak filtrasyon verimliliğini belirler. Test, meydan okuma organizması olarak Staphylococcus aureus kullanılarak gerçekleştirilir. Süzme ortamı ön koşullandırıldıktan sonra, S. aureus'un sıvı süspansiyonu aerosol haline getirilir ve süzme ortamına dakikada 28.3 litre (LPM) veya dakikada 1 fit küp (CFM) sabit akış hızında gönderilir.

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi (BFE)

Aerosol damlacıkları, toplama için altı aşamalı Andersen örnekleyicisinden çekilir. Filtre ortamına temas eden bakteriyel aerosol damlacıklarının sayısı, test sisteminde filtre ortamı olmadan test kontrolleri yapılarak belirlenir. Zorluk kontrolleri ortalama partikül büyüklüğü (MPS) 3.0 ± 0.3 um olan 1700-3000 koloni oluşturan birimde (CFU) tutulur. Bu, filtrasyon verimliliğinin>% 99,9'a kadar raporlanmasını sağlar.

BFE testi, diğer filtrasyon verimliliği testlerine göre bir dizi avantaj sunar. Yıllardır çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapılmadan kullanılmıştır ve filtrasyon malzemelerinin karşılaştırılması için standart bir referans sağlamaktadır. Ortalama parçacık boyutu sıkı bir şekilde kontrol edilebilir ve aşama aşama analize izin veren altı aşamalı yaşayabilir parçacık Andersen örnekleyici kullanılarak boyutlandırılır. BFE prosedürü tekrarlanabilir ve çoğu filtrasyon cihazı için normal kullanımda beklenenden daha ciddi bir zorluk oluşturur. Çok sayıda malzeme nispeten kısa sürede değerlendirilebilir.

BFE testi genellikle Diferansiyel Basınç (Delta P) testi ile birlikte yapılır.

Yerleşik filtreler için Artan Zorluk yöntemini öneririz. Bu prosedür, her test malzemesine iletilmek üzere daha yüksek bir konsantrasyon konsantrasyonu kullanır. Filtrasyon verimliliği ölçümleri>% 99.9999'a kadar belirlenebilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp