EN 13158: 2018 At Binicileri için Koruyucu Ceketler, Vücut ve Omuz Koruyucuları

EN 13158: 2018 At Binicileri için Koruyucu Ceketler, Vücut ve Omuz Koruyucuları

Yarış, engel atlama ve arazi sürüşü gibi olaylar bariz tehlikeler yaratır, ancak tüm binicilik arayışlarında düşme ve tekmeler meydana gelebilir. İstatistikler, birçok kazanın, yolda genel boş zaman sürüşü (hackleme) gibi görünüşte daha hareketsiz egzersizler sırasında meydana geldiğini göstermektedir. 

EN 13158: 2018 At Binicileri için Koruyucu Ceketler, Vücut ve Omuz Koruyucuları

Kafa yaralanmaları genellikle en ciddi olanlar olmasına rağmen, üst gövde yaralanmaları da potansiyel olarak yaşamı tehdit edebilir. Binicilik koruması birkaç yıldır ve çeşitli biçimlerde mevcuttur - örneğin kasklar ve darbelere karşı koruma sağlayan vücut koruyucuları gibi. 

Yıllar içinde, sınırlı esnekliğe sahip sert ve sert köpük koruyuculardan, en azından aynı seviyede koruma sağlayan daha fazla harekete izin veren daha yumuşak, daha rahat giysilere doğru geliştiler.

EN 13158: 2018 koruyucuları, ürünlerin rahatlık ve uyum unsurlarını göz önünde bulundurmanın yanı sıra darbe ve koruyucu kapsama gibi bir dizi koruyucu özellik açısından değerlendirir. Standart, ata binen ve çalışanların yanı sıra hem araba sürücüleri hem de yolcular için hükümler içerir.

Darbe Testi

Standart, tüm vücut koruyucuları üzerinde darbe testinin gerçekleştirilmesini gerektirir ve ana koruma bölgesini değerlendirmenin yanı sıra, darbe sırasında fermuarlı kapaklar ve menteşeli noktalar gibi 'zayıf noktaların' test edilmesi gerekliliğine de özel atıfta bulunur. değerlendirme.

Binicilik vücut koruyucularının testi, ortam sıcaklıklarında darbe testini içerir ve isteğe bağlı 30 ° C darbe testi de mevcuttur. Koruyucular 'Etki Düzeyi 1', 'Düzey 2' veya 'Düzey 3' giysiler olarak değerlendirilebilir. Seviye 2 ve 3 genel binicilik kullanımı için uygun kabul edilirken, seviye 1 giysiler sadece profesyonel jokey kullanımı için uygun olarak kabul edilir.

Koruyucu kapsam

Bu kadar çok boyutun mevcut olduğu belirli boyut aralığından en az yedi boyutta artık koruyucu kapsamın test edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, verilen bu boyutlardan biri gereksinimleri karşılamada başarısız olursa, standart, belirli boyut aralığında mevcut olan tüm boyutlarda boyutların tam testinin gerekli olacağını belirtir.

Tüm iç çevreler, bir mezura veya uygun büyüklükte bir kullanıcı yerine bir koni yöntemi kullanılarak ölçülür. EN 13158: 2018, sökülebilir kuyruk bileşenlerinin giysinin minimum koruyucu kapsamının hesaplanmasına dahil edilmesine izin vermez. Ayrılabilir kuyruklara artık yalnızca diğer tüm gereksinimlere tam olarak uymaları ve minimum koruyucu kapsam miktarını aşmaları durumunda izin verilmektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp