EN 14126 Koruyucu Tulum Testleri

EN 14126 Koruyucu Tulum Testleri

Tehlikeli çevre koşullarında ve zararlı maddelerle çalışırken uygun koruyucu giysi vazgeçilmezdir. EN 14126 - Koruyucu giysi - Enfektif ajanlara karşı koruyucu giysi için performans gereksinimleri ve test yöntemleri - ürün standardı, bir giysinin bulaşıcı hastalıklara karşı gerekli korumayı sağlayıp sağlamadığını belirlemek için kullanılır. Standart, malzemeler, dikişler ve giysiler için gereksinimleri belirler.

EN 14126 Koruyucu Tulum Testleri

EN 14126 , çeşitli spesifik biyolojik tehlikelere karşı koruma sınıfını belirlemek için dört test yöntemi içerir. Koruma sınıfı ne kadar yüksek olursa koruma seviyesi o kadar yüksek olur. Testler, biyolojik tehlikenin (bakteri veya virüsler) niteliğine ve kontaminasyon kaynağına (partiküller, nem veya aerosol) göre farklılık gösterir.

Test yöntemi ISO 16604 , kan tarafından taşınan virüslerin nüfuz etmesine karşı koruma seviyesini gösterir ve daha önce ISO 16603'e göre kanın nüfuz etmesine karşı direncin görsel olarak taranmasıyla başlar . İkincisi, 5 dakika boyunca ISO 16604'e göre test edilecek bir numune üzerindeki maksimum basıncı (0 ila 20 kPa arasında) belirler. Test sonuçları 1 ile 6 arasında bir sınıflandırmaya dönüştürülür (6 = testi 20 kPa basınç altında geçmek).

ISO 22610'a göre test, nemli koşullar altında mekanik sürtünme ile bakterilerin nüfuz etmesine karşı koruma seviyesini belirler. 75 dakika boyunca, numune hafif mekanik yük ve nemli altında bakteriyel bir kontaminasyona maruz kalır. Test sonuçları 1 ile 6 arasında bir sınıfa çevrilir. Seviye 6, 75 dakika sonra herhangi bir atılımın olmamasına karşılık gelir.

Bakterilerle kontamine olmuş aerosollerin nüfuz etmesine karşı koruma seviyesi ISO / DIS 22611'e göre test edilmiştir . Bu testler, bir malzemenin düşük basınç altında bir karşılaştırma membran filtrasyonu yoluyla aerosol ile enfekte olmuş bir bakteri tarafından penetrasyona karşı direncini belirler. Test sonuçları 1 ile 3 arasında bir sınıflandırmada çevrilir, seviye 3% 0,001'den daha düşük bir nüfuza karşılık gelir.

ISO 22612 , bakterilerle kontamine olmuş partiküllere karşı koruma seviyesini belirler. Bir numune az miktarda talk pudrası ile tozlanır ve 30 dakika boyunca titreşimli bir plaka üzerine yerleştirilir. Test sonuçları, 10'dan az kontamine parçacığın nüfuzuna karşılık gelen, seviye 3 ile seviye 3 arasında bir sınıflandırmaya dönüştürülür.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp