EN 15613: 2008 İç Mekan Sporları için Diz ve Dirsek Koruyucuları

EN 15613: 2008 İç Mekan Sporları için Diz ve Dirsek Koruyucuları

Bu standart, koruyucuları darbe ve kısıtlama gibi bir dizi koruyucu özellik açısından değerlendirmenin yanı sıra ürünlerin rahatlık ve uyum unsurlarını da dikkate alır.

EN 15613: 2008 İç Mekan Sporları için Diz ve Dirsek Koruyucuları

Koruyucunun tüm kalınlığı boyunca iletilen kuvvetin büyüklüğü, kontrollü bir darbe sırasında kaydedilir. İletilen kuvvet ne kadar düşükse, sağlanan koruma o kadar büyük olur. Standart, iki koruma düzeyi sunar:

  • Sınıf A: 50 kg'a kadar vücut kütlesine sahip kullanıcılar
  • Sınıf B: Vücut kütlesi 50 kg'ın üzerindeki kullanıcılar.

Standardın diğer gereklilikleri, koruyucuların darbeden koruyucu alanlarının boyutuyla ilgilidir ve bunların, koruma gerektiren vücut kısımlarını kaplamak için yeterli boyutlarda olmasını sağlar.

Ek olarak, bir sınırlama testi, koruyucuların kullanım sırasında yerinde kalmasını sağlar ve ayrıca ürünün, kullanıcının veya başkalarının rahatsız olmasına veya yaralanmasına neden olabilecek pürüzlü, sert veya keskin kenarlar içermediğini kontrol eden bir değerlendirme de vardır. normal kullanım.

Gerekli tasarım gereksinimleri arasında koruyucuyu yerinde tutmak için tasarlanmış kayışlar için minimum bir genişlik ve hareket veya rahatsızlığa yönelik herhangi bir kısıtlamayı değerlendirmek için ergonomik bir prosedür bulunur.

Standart ayrıca, ürün etiketlemesi veya işaretlemesi için gereklilikleri ve tedarikçilerin ve üreticilerin, ürünlerin doğru bir şekilde kullanılmasını ve kullanıcıların sunulan koruma seviyesinin tam olarak farkında olmalarını sağlamak için ürünlerini kullanıcılarına sağlamaları gereken bilgileri içerir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp