EN 353-2: 2002 Kılavuzlu tip düşüş durdurucular (esnek hatlar)

EN 353-2: 2002 Kılavuzlu tip düşüş durdurucular (esnek hatlar)

Yalnızca üstteki bir yapıya sabitlenmesi amaçlanan (geçici veya kalıcı olarak) bir hattan oluşan ve üzerine bir seyahat cihazının takılı olduğu sistemler. Kullanıcı tırmanırken veya alçalırken bu gezici aygıta bağlanır - düşme durumunda gezici aygıt ipi tutmalı ve düşüşü durdurmalıdır.

EN 353-2: 2002 Kılavuzlu tip düşüş durdurucular (esnek hatlar)

Dinamik Performans

Kılavuzlu tip düşme durdurucular, 100 kg'lık bir kütle kullanılarak, cihazın izin verdiği maksimum mesafenin üzerine düşürülen bir düşme testine tabi tutulur - esas olarak, hareket cihazı kablo veya rayı yukarı kaydırmaya başlayana kadar kütleyi yükselterek. Cihaz, maksimum 6 kN'lik bir durdurma kuvveti ile maksimum 1 metrelik bir uzunluğun ötesinde (hareket cihazının hareket ettirilmesi, halatta gerilmesi veya enerji soğurucu elemanların açılmasıyla) daha fazla açılmamalıdır.

Koşullandırmadan Sonra Kilitleme

Mekanik cihazlar söz konusu olduğunda, çevresel koşullardan olumsuz etkilenmemelerini sağlamak için ek testler gereklidir. Cihazlar, yüksek sıcaklığa (50 ° C, en az 2 saat% 85 bağıl nem), düşük sıcaklığa (-30 ° C en az 2 saat) koşullandırıldıktan sonra kilitleme işlevi (en az 5 kg'lık bir kütle düşürülerek) açısından kontrol edilir. ) ve su (en az 3 saat boyunca saatte 70 litre püskürtülür). Dizel yağına veya toza daldırmanın ardından isteğe bağlı testler de dahil edilebilir.

Statik Dayanım

Bütün ürünler çekme testlerine tabi tutulur. Tekstil boyunluklar 15kN çekme kuvvetine ve metal 12kN çekme kuvvetine tabidir. Ürünün kopma mukavemetinin standartta belirtilen kuvveti aşması için çekme kuvvetleri en az 3 dakika süreyle uygulanır ve tutulur.

Korozyon Direnci

Düşme koruma ekipmanında kullanılan metalik bileşenler, çevresel korozyona (özellikle pasa) karşı minimum direnci kanıtlamayı amaçlayan bir nötr tuz püskürtme testine tabi tutulur. Ürünler, korumasız metallerde paslanmaya neden olabilecek tuzlu su buharı ile doldurulmuş kapalı bir bölmede tutulur. Ürünler 24 saat maruziyete tabi tutulur ve daha sonra paslanma ve işlev açısından incelenir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp