EN 355: 2002 Enerji emiciler

EN 355: 2002 Enerji emiciler

Tam vücut koşum takımının bağlantı noktasının uygun bir sabitleme cihazına bağlanmasında kullanılması amaçlanan boyunluklar. Kordon, düşüşü kademeli olarak durdurarak kullanıcıya uygulanan kuvveti azaltmayı amaçlayan bir şok emici eleman içerir.

EN 355: 2002 Enerji emiciler

Dinamik Performans

Darbe emici lanyardlar, kuvveti uygun bir maksimumda tutarken, maksimum bir mesafe içinde bir düşüşü durdurma yeteneği açısından ipin performansını değerlendirmeyi amaçlayan bir düşme testine tabidir. Özellikle, kordon, minimum 100 kg katı kütle kullanılarak düşüşün ardından, iki katı uzunlukta bir mesafeden düşürüldükten sonra, maksimum 1,75 metrelik bir uzunluğun ötesinde, maksimum 6 kN kuvvetle açılmamalıdır (esneme, açılma, yırtılma). kordon.

Enerji emicilerin kordondan ayrı olarak (yani bir bileşen olarak) satılmasının amaçlandığı durumlarda, bunlar zincirle 2 metre uzunluğa kadar uzatılır ve kütle 4 metrelik bir mesafeye düşürülür.

Statik Dayanım

Bütün ürünler çekme testlerine tabi tutulur. Enerji soğurucular, 15kN çekme kuvvetine tabidir. Ürünün kopma mukavemetinin standartta belirtilen kuvveti aşması için çekme kuvvetleri en az 3 dakika süreyle uygulanır ve tutulur.

Korozyon Direnci

Düşme koruma ekipmanında kullanılan metalik bileşenler, çevresel korozyona (özellikle pasa) karşı minimum direnci kanıtlamayı amaçlayan bir nötr tuz püskürtme testine tabi tutulur. Ürünler, korumasız metallerde paslanmaya neden olabilecek tuzlu su buharı ile doldurulmuş kapalı bir bölmede tutulur. Ürünler, 24 veya 48 saat maruziyete tabi tutulur ve daha sonra paslanma ve işlev açısından incelenir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp