EN 361: 2002 Tam vücut koşum takımı testleri

EN 361: 2002 Tam vücut koşum takımı testleri

Düşme durdurma senaryosu durumunda kullanıcıyı yerinde tutmayı ve yükü dağıtmayı amaçlayan emniyet kemerleri (yani, bir serbest düşme döneminin ardından durdurma). testleri laboratuvarlarımızda sunulmaktadır.

EN 361: 2002 Tam vücut koşum takımı testleri

Dinamik Performans

Emniyet kemerleri, kullanımda yaşanması muhtemel olanı aşan bir şok yükünün emniyet kemerine uygulanması amaçlanan bir performans testine tabidir. Ek olarak, test, kullanıldığında koşum takımının davranışına, özellikle kullanıcının düşme durumunda tutulacağı açıya dair bir gösterge verecektir.

Emniyet kemeri 100 kg'lık bir katı gövde mankenine takılır ve emniyet kemeri eki aracılığıyla 2 metre uzunluğunda 11 mm'lik bir dağcılık halatına bağlanır (özellikle düşme durumunda emniyet kemerine bilinen bir kuvvet oluşturmak için seçilir). Bu halat sağlam bir bağlantı noktasına takılır ve kukla 4 metrelik bir mesafeden serbest bırakılır. Bu test, her bir koşum ataşmanında iki kez, bir kez baş yukarı pozisyondan, bir kez baş aşağı pozisyondan (yani, serbest bırakıldığında kukla baş aşağı olarak) gerçekleştirilir. Testi geçmek için, kukla dik pozisyondan 50 ° 'yi geçmeyecek bir pozisyonda tutularak her iki damladan sonra emniyet kemeri kuklayı tutmalıdır. Bu testler, bir koşum takımındaki her bağlantı noktasında tekrarlanır.

Statik Dayanım

Ürünlerin tamamı, kullanımda beklenen 6kN üzerindeki bir güvenlik faktörüne dayalı olarak çekme testlerine tabi tutulur. Kuşaklar, yukarı yönde uygulanan 15kN'lik bir çekme kuvvetine, ardından aşağı doğru uygulanan 10kN'lik bir kuvvete tabidir. Boyunluklar, kullanılan malzemeye bağlı olarak bağlantı noktaları arasında 22kN veya 15kN uygulanmaya tabi tutulur - kordonun kullanım sırasında aşınma gibi yaşlanma faktörlerine daha fazla maruz kalması beklendiğinden artan bir kuvvet.

Ürünün kopma mukavemetinin standartta belirtilen kuvveti aşması için genellikle çekme kuvvetleri en az 3 dakika uygulanır ve tutulur.

Korozyon Direnci

Düşme koruma ekipmanında kullanılan metalik bileşenler, çevresel korozyona (özellikle pasa) karşı minimum direnci kanıtlamayı amaçlayan bir nötr tuz püskürtme testine tabi tutulur. Ürünler, korumasız metallerde paslanmaya neden olabilecek tuzlu su buharı ile doldurulmuş kapalı bir bölmede tutulur. Ürünler, 24 veya 48 saat maruziyete tabi tutulur ve daha sonra paslanma ve işlev açısından incelenir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp