EN 407: 2004 Termal risklere karşı koruyucu eldivenler (ısı ve / veya yangın)

EN 407: 2004 Termal risklere karşı koruyucu eldivenler (ısı ve / veya yangın)

Termal tehlikelere karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanıp satılacak herhangi bir eldiven için kullanılmak üzere tasarlanmış genel bir standarttır. 

EN 407: 2004 Termal risklere karşı koruyucu eldivenler (ısı ve / veya yangın)

Standart altı termal testi içerir: yanma davranışı, temas ısısı, konvektif ısı, radyant ısı, küçük ve büyük eriyik sıçramaları artı mekanik ve genel performans gereksinimleri için EN 388: 2016 ve EN 420: 2003 referans.

Yanma Davranışı

Bir eldivenin parmakları belirli bir süre (3 ve 15 saniye) küçük bir gaz alevine maruz bırakılırken, eldivenin davranışı görsel olarak gözlemlenir. Sınıflandırma, yanma sonrası ve parlama sonrası süresine ve eldiven dikişlerinin açılıp açılmamasına ve eldiven malzemesinin erimesine veya damlamasına bağlıdır.

Temas Isı

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülürken, dış eldiven tanımlanmış boyutlara ve sıcaklığa sahip sıcak bir sonda ile temas halinde yerleştirilir.

Konvektif Isı

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin dış tarafı kontrollü bir gaz alevi ile temas halinde yerleştirilirken eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülür.

Radyant Isı

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülürken, dış eldiven tanımlanmış bir akı yoğunluğundaki radyant ısıya maruz bırakılır.

Küçük Erimiş Metal

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülürken, belirli boyuttaki erimiş metal damlaları, eldivenin dışını tanımlanmış oranda etkiler.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp