EN 511: 2006 Soğuğa karşı koruyucu eldivenler

EN 511: 2006 Soğuğa karşı koruyucu eldivenler

Soğuk ortamlara karşı koruma talep eden herhangi bir eldiven için kullanılmak üzere tasarlanmış genel bir standart. Standart, ısı yalıtımını değerlendirmek için iki özel test içerir: EN 388 ve EN 420 gerekliliklerine ek olarak konvektif soğuk ve temas soğuk artı diğer düşük sıcaklık performans testleri.

EN 511: 2006 Soğuğa karşı koruyucu eldivenler

Isı yalıtımı

Bu standarda yönelik testler, EN 388'deki aşınma ve yırtılma direnci testlerine dayanan mekanik gereksinimleri içerir ve kaplanmış malzemeler ve -30 ° C'nin altındaki ortamlarda kullanılması amaçlanan eldivenler için esneklik testleri vardır. Isı yalıtım özelliklerinin değerlendirilmesi açısından iki test vardır.

İlk olarak konvektif soğuk - eldiveni elektrikle ısıtılan bir ele yerleştirerek ve eli kontrollü bir ortama yerleştirildiğinde 30 ° C ile 35 ° C arasındaki bir sıcaklıkta tutmak için gereken gücü ölçerek gerçekleştirilen bir test. İkinci olarak, katı bir cisimle temas ettiğinde ısı yalıtımını ölçen soğuk temas testi vardır.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp