EN 567: 2013 Dağcılık halat kelepçeleri testi

EN 567: 2013 Dağcılık halat kelepçeleri testi

Dağcılık halat kelepçeleri, kullanıcının sadece bir yönde serbest hareket etmesine izin vererek bir ipe tırmanmasına yardımcı olmak için kullanılır. Bu, kullanıcının yukarı çıkmak için halat kıskacını çekmesini sağlar.

EN 567: 2013 Dağcılık halat kelepçeleri testi

Güç testi

Halat kelepçeleri, kullanım sırasında sürekli olarak dağcılık halatı boyunca hareket ettirilir, bu nedenle bu test, yük altındayken hasara neden olmadıklarını kontrol etmek içindir. Test, maksimum ve minimum çaptaki halatlar boyunca 5 farklı konuma sabitlendiğinde halat kelepçesine 4kN yük uygulanmasını gerektirir. İşlevini bozabilecek hiçbir hasar veya deformasyon meydana gelmemelidir.

İtme testi

Bir halat kelepçesi, halatı yerinde tutan ve açılması için en az 2 hareket gerektiren bir kilitleme cihazı içerir. İtme testi, kilitleme cihazına bastırmak için 400N'lik bir yük uygulamak için maksimum ve minimum çaptaki halatları kullanır. Test sırasında ip bırakılmamalıdır.

Çekme testi

İtme testine benzer şekilde, çekme testi, kilitleme cihazını çekmek için 2kN'lik bir yük uygulamak için maksimum ve minimum çaplı halatları kullanır. Test sırasında ip bırakılmamalıdır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp