EN 659: 2003 A1: 2008 İtfaiyeciler için koruyucu eldivenler

EN 659: 2003 A1: 2008 İtfaiyeciler için koruyucu eldivenler

Yangınla mücadelede kullanılan eldivenler için EN 420, EN 388 ve EN 407'deki test prosedürlerine ve ayrıca suya direnç ve kimyasal penetrasyon gibi özellikler için diğer özel testlere referans veren uzman bir standart.

EN 659: 2003 A1: 2008 İtfaiyeciler için koruyucu eldivenler

Yanma Davranışı

Bir eldivenin parmakları belirli bir süre (3 ve 15 saniye) küçük bir gaz alevine maruz bırakılırken, eldivenin davranışı görsel olarak gözlemlenir. Sınıflandırma, yanma sonrası ve parlama sonrası süresine ve eldiven dikişlerinin açılıp açılmamasına ve eldiven malzemesinin erimesine veya damlamasına bağlıdır.

Temas Isı

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülürken, dış eldiven tanımlanmış boyutlara ve sıcaklığa sahip sıcak bir sonda ile temas halinde yerleştirilir.

Konvektif Isı

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin dış tarafı kontrollü bir gaz alevi ile temas halinde yerleştirilirken eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülür.

Radyant Isı

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülürken, dış eldiven tanımlanmış bir akı yoğunluğundaki radyant ısıya maruz bırakılır.

Küçük Erimiş Metal

Eldivenin ısı yalıtımı, eldivenin iç tarafındaki bir kalorimetrenin sıcaklık artış hızı ile ölçülürken, belirli boyuttaki erimiş metal damlaları, eldivenin dışını tanımlanmış oranda etkiler.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp