EN 813: 2008 Oturma kemerleri Testleri

EN 813: 2008 Oturma kemerleri Testleri

 

Oturma kemerleri, ürün üzerinde bir şok yükü oluşturmak için düşme testine tabi tutulur. Kullanımda bir serbest düşme süresi olasılığı önemli ölçüde daha az olduğundan, oturma kemeri bağlantı noktasına, düşme önleyici emniyet kemeri ataşmanlarına kıyasla daha az kuvvet uygulanır. 

EN 813: 2008 Oturma kemerleri Testleri

Oturma kemerleri, maksimum nominal yük mankeni kullanılarak 2 metrelik bir düşüşe maruz bırakılır ve düşmenin ardından düşüşü güvenli bir şekilde durdurmaları gerekir.

Statik Dayanım

Oturma kemerleri, maksimum nominal yükün 10 katı, ancak 3 dakika boyunca en az 15kN'lik bir kuvvete tabi tutulur. Kablo demeti, herhangi bir bileşen parçası bozulmadan yükü tutmak için gereklidir.

Korozyon Direnci

Düşme koruma ekipmanında kullanılan metalik bileşenler, çevresel korozyona (özellikle pasa) karşı minimum direnci kanıtlamayı amaçlayan bir nötr tuz püskürtme testine tabi tutulur. Ürünler, korumasız metallerde paslanmaya neden olabilecek tuzlu su buharı ile doldurulmuş kapalı bir bölmede tutulur. Ürünler 48 saat maruziyete tabi tutulur ve daha sonra paslanma ve işlev açısından incelenir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp